czwartek, 16 września 2010

Zabierz swoje dziecko do dentysty

Wypad do stomatologa nawet dla rodziców może okazać się wielokrotnie nie lada przedsięwzięciem. Jak radzą sobie z dentystą nasze pociechy? Na nieszczęście większa część z dzieci kojarzy sobie Pana dentystę z czymś niesympatycznym, więc na ogół przekonanie dziecka na ochotniczą, niezależną od wszelkich obaw wizytę u dentysty jest niezmiernie kłopotliwe.

Ażeby nakłonić dziecko do wizyt u dentysty musimy wybrać specjalistę z odpowiednim podejściem do najmłodszych. Taki stomatolog Toruń powinien być łagodny, roześmiany i przyjemny. Ponadto wskazane jest odnaleźć pokój przyjęć, w którym pociecha będzie czuło się dobrze - przychodnię, w której są zabawki dla dzieci, a stomatolog przekaże po wizycie pacjentowi niespodziankę za dzielność.

Co więcej wybranie nawet doskonałego dentysty nic nie da, jeżeli Twoja pociecha jest negatywnie nastawiania w stosunku do ludzi trudniących się profesją leczenia zębów. Maluchowi jeszcze na parę dni przed wizytą należy wyjaśnić, iż taka wizyta to tylko rutyna i nie należy się niczego lękać. Kłopot jest trudniejszy do rozwikłania, jeżeli nasze dziecko nasłucha się o stomatologu np. od swoich równolatków...

Stomatolog Toruń dla Twojego syna lub córki musi być też benedyktyński. Niektóre maluchy są tak niestrudzone, że wyłącznym środkiem do celu w trakcie leczenia ząbków jest zmuszenie potomka do współpracy z dentystą. Niemniej takie rozstrzygnięcie nie jest zanadto rozsądne i sprawi, iż latorośl zdemotywuje się jeszcze mocniej. Opanowany dentysta sprawi, że dziecko usposobi się do niego na przykład w czasie 3, 5, a nawet 9 wizyty.

Teraz nie powinno stanowić zbytniego kłopotu odnalezienie dentysty ograniczającego się do leczeniu małych brzdąców. Wyłonienie takiego stomatologa to gwarancja, że Twoje dziecko jest w przyzwoitych rękach i, że perspektywa zniechęcenia się dziecka do Pani dentystyki opadnie niemalże do zera.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz